Zgorzelec z radością przywita międzynarodową sztafetę Biegu Pokoju, która odbędzie się już jutro, 25 czerwca. Uczestnicy sztafety przybędą do naszego miasta z płonącą pochodnią, symbolizującą przyjaźń, pokój i wzajemne porozumienie. To wydarzenie stanowi część globalnej inicjatywy, która ma na celu łączenie kultur oraz przełamywanie barier. Mieszkańcy będą mieli niepowtarzalną szansę na interakcję z biegaczami oraz wzięcie udziału w symbolicznych aktywnościach.
Międzynarodowa ekipa biegaczy planuje wkroczyć na teren Zgorzelca około godziny 12:00. Ich trasa poprowadzi od Ronda Wolności przez ul. Zamiejsko-Lubańską oraz Lubańską, aż do hali PGE Turów Arena, gdzie przewidziano krótki przystanek. W tym czasie mieszkańcy będą mogli podejść do biegaczy, porozmawiać z nimi, a także przekazać swoje dobre życzenia, trzymając w rękach pochodnię pokoju.
Lokalni biegacze, zarówno amatorzy, jak i zawodowcy, mają okazję, aby włączyć się w ziemski wymiar biegu i eskortować uczestników na trasie Zgorzelca. Będzie to moment, by pokazać wspólnotową energię oraz sportową pasję. Organizatorzy apelują do wszystkich, aby stanęli wzdłuż trasy i oddali swoje wsparcie biegaczom, a także zachęcają do wzięcia udziału w biegowych zmaganiach poprzez symboliczne przebieżki. Zgorzelec czeka na mieszkańców oraz gości z otwartymi ramionami!
Źródło: Urząd Miasta Zgorzelec
Oceń: Zgorzelec gości międzynarodową sztafetę Biegu Pokoju
Zobacz Także



